Вівторок, 29.09.2020, 12:27
Вітаю Вас Гість | RSS

КИЇВСЬКИЙ СПОРТИВНИЙ ЛІЦЕЙ-ІНТЕРНАТ

Меню сайту
Пам’ятай про Крути
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Друзі сайту
Державні органи

Виховна робота

Принцип мистецтва виховання говорить:

діти повинні виховуватись не для сьогодення, а для майбутнього, можливо кращого стану роду людського.

Е.Кант

 

У 2017 р. у визначенні змісту виховної роботи в ліцеї педагогічний колектив керувався :

 • Конституцією України
 • Законом України «Про освіту»
 • Законом України «Про загальну середню освіту»
 • Національною доктриною розвитку освіти України в XXІ столітті.
 • Декларацією прав дитини.
 • Конвенцією про права дитини
 • Концепцією виховання дітей та молоді в національній системі освіти.
 • Загальнодержавними програмами з питань формування здорового способу життя, профілактики ВІЛ – інфікування.
 • Загальнодержавними програмами з питань попередження  насильства над неповнолітніми, профілактики дитячої бездоглядності та злочинності, правової та психологічної підтримки дітей, які потрапили в складні соціальні умови тощо.

Діяльність виховного колективу була спрямована на основні напрямки роботи, а саме:

 1. Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави;
 2. Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;
 3. Ціннісне ставлення до мистецтва;
 4. Ціннісне ставлення до праці;
 5. Ціннісне ставлення до природи;
 6. Ціннісне ставлення до себе:
 • До свого фізичного «Я»
 • До свого психічного «Я»
 • До свого соціального «Я».

Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави

 1. День Державного Прапора України (23.08)
 2. 26-річниця Незалежності України (24.08)
 3. 72-річниця завершення ІІ світової війни (2.09)
 4. День Партизанської слави (22.09)
 5. 76-роковини трагедії Бабиного яру (29.09)
 6. День захисника України
 7. Вшанування Героїв Небесної Сотні
 8. День пам’яті жертв на ЧАЕС
 9. День пам’яті та примирення (8.05)
 10. 72-річниця Перемоги над нацизмом в Європі
 11. День Європи
 12. День Києва

Патріотичному вихованню у сьогоденні нашої держави відводять значне місце – це пов’язане як з історичними подіями недавніх часів так і з далеким минулим яке відбувалось на території нашої країни. Тому виховна частина КСЛІ також провела значну кількість виховних заходів для формування в учнів любові до рідної України та виховання у них національної свідомості. Кожна із зазначених вище дат та роковин пройшла на високому рівні. Вихователі по-класно у своїх річних планах зазначали їх відзначення та використовуючи різні форми та методи роботи втілювали їх в життя: виховні години, години спілкування, вікторини, круглі столи, вечори пам’яті, відкриті виховні заходи, на яких мали змогу бути присутні як адміністрація так і учні інших класів. Загалом охоплений матеріал дає змогу зробити висновки про плідну роботу виховного колективу, яка мала свої відбитки на формуванні в учнів таких якостей, як: патріотизм, любов до держави, повага до історичних подій, ціннісне ставлення до суспільства та ін..

23 лютого 2017р. вихователь Байбуз М.В. провела чудовий відкритий виховний захід під назвою «Зима, що нас змінила» приурочений вшануванню пам’яті Небесної Сотні. Було представлено відеоматеріали, учні брали активну участь у організації даної години спілкування, адже всі ми розуміємо актуальність даного питання у нашій державі.

Експозиція «Вони загинули щоб жила Україна», що знаходиться у бібліотеці представляє інформація про події, що відбулись на вулиці Грушевського, історичні описи: «Окупація Росією АРК», «Російсько-українська війна на сході України», «Військове вторгнення РФ на схід України», книга В.Матвієнко «До України як до храму», листи дітей до героїв Східної операції.

Також представлено стенд присвячений Пам’яті Героїв Небесної Сотні. Зовсім недавно, експозиція поповнилась здобутками наших спортсменів. 18-20 квітня 2017р. у Дніпрі відбувся Кубок України з веслування академічного присвячений пам’яті бійця «Небесної сотні» Героя України Віктора Швеця, де учні КСЛІ здобули призові місця, за що були нагородженні кубками та медалями, а самими головними подарунками стали цікаві та пізнавальні книги: «Ще не вмерла України ні слава, ні воля!», «Майдан. Революція Гідності».

Кожна книга містить факти пов’язані з подіями які відбувались на майдані у 2013 та 2014р., а саме: Революція Гідності. Автори уміло описують кожен факт, що супроводжував страшні та криваві дні історії України.

КСЛІ прийняв активну участь у акції «Діти Авдіївки»,що пройшла 2 лютого 2017р. було зібрано продукти харчування, речі першої необхідності, все це спаковано в коробки та відвезено до Червоного Хреста Солом’янського району м.Києва. Учні із задоволенням допомагали, адже всі вони розуміли те, що у такій ситуації може опинитись кожен.

З 9 жовтня у КСЛІ розпочався Тиждень до дня Захисника України у зв’язку з цим по класно було заплановано та втілено в життя наступні заходи: уроки мужності – «Що означає бути патріотом?!» та «Єдина Україна» - вихователі 8-х класів; круглі столи – «Як я розумію особисту відповідальність за захист Батьківщини» - вихователі 11-х класів. Педагогом-організатором було оформлено стенд «Україна понад усе!», бібліотекарем створено виставку «Україна – вільна, Незалежна держава»

12 жовтня 2017р. вихователі Бакалов С.П. та Столяревська Н.Г провели презентацію фільмів «Про козаків» та «Покрова Пресвятої Богородиці», на даному заході були присутні учні у кількості 65 чоловік з 8 по 11 клас, відділення гандбол юнаки та дівчата.

До Дня Захисника України 14 жовтня, вчителем історії, класним керівником 9-Б класу Ситенко Н.М.  було проведено конкурс малюнків «Захисникам України присвячується!», де взяли участь учні 8-х та 9-х класів.

26 вересня 2017р. вихователь Шугайло С.Г. із учнями 9-В класу відвідали Меморіальний комплекс «Бабин Яр», присвятивши свою екскурсію до 76-ї річниці даної трагедії. Учні не тільки прослухали теоретичний матеріал, але й змогли «доторкнутись» до сторінки історії своєї держави.

                                                                                       

На кожну із пам’ятних дат у виховній частині КСЛІ педагогом-організатором було оформлено стенд за тематикою, бібліотекарем – виставка літератури або ж надання методичного матеріалу до тієї чи іншої події.

 

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини та людей

Не оминули увагою і вшанування сімейних цінностей, адже першим та значним інститутом соціалізації учнів є насамперед середовище в якому зростає дитина – сім’я. Саме там закладаються перші зерна поваги та толерантності до оточення, формуються сімейні цінності та риси з якими в подальшому маленький член суспільства, громадянин України вступає в самостійне життя.

Вихователями КСЛІ велика увага приділяється спілкуванню з батьками, у телефонному режимі, адже наші вихованці з’їзджаються з усієї України для того аби займатись улюбленою справою – спортом.

За планом роботи виховної частини було відзначено та проведено виховні заходи за тематикою: до Дня матері, до Дня батька, до Дня сім’ї.

Ціннісне ставлення до мистецтва

Українське слово «мистецтво» походить від німецького Meister (майстер), яке в свою чергу походить від латинського Magister (навчитель, начальник), що в свою чергу, вірогідно, утворене шляхом поєднання слів magis («великий») та histor знавець. Так от, у цій нелегкій справі ліцеїсти проявляють себе як завзяті та талановиті майстри. До кожної визначної події вся ліцейна родина готувалась із неабияким ентузіазмом, так було втілено в життя наступні свята: Новий рік, Міжнародний день жінок, Останній дзвінок та Випускний, Першим дзвінком розпочато новий навчальний рік 2017-2018.

Також дівчата відділення гандбол взяли участь у відкритті Волейбольної юнацької ліги, що відбулась 23 березня 2017р., де для уваги глядачів був представлений патріотичний флешмоб «З Україною в серці».

Говорять, що якщо людина талановита, то вона талановита у всьому, тому наші учні здатні не тільки танцювати, співати, грати ролі у інсценівках, декламувати вірші, а й гарно малюють та добре розуміються у оздобленні.

Завдяки співпраці із батьками учнів, а саме мамі учениці 9-А класу Квашук Вікторії відділення веслування на байдарці та каное, нам вдалось взяти участь у виставці пасхальних яєць на Співочому полі. Установа «Київзеленбуд» надала макет писанки, а наші ліцеїсти із задоволенням створили шедевр, на чолі із вихователем Байбуз М.В. та педагогом-організатором Кобилянською М.О.

Кожне проведене свято та підготовка до нього це як маленьке окреме життя, яке потребує зусиль зі сторони як учнів так і виховного колективу. Всі з великою відповідальністю ставляться до культурного життя ліцею та роблять все можливе для високого рівня втілення ідей в життя.

 

Ціннісне ставлення до праці та природи

Пра́ця — цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.

Даному напряму виховання приділяється також неабияка увага, адже багато що у влаштуванні майбутнього залежить саме від цього фактору.

Звичайно не можна оминути увагою і фактор професійно-орієнтаційної роботи, яка з року в рік проводиться для учнів 9-х та 11-х класів вихователями, психологом та запрошеними гостями, які із задоволенням розповідають про той чи інший навчальний заклад. У психологічному сенсі працевлаштування це багато граний процес, який включає в себе навчання в школі потім обрання професії до смаку, навчання в університеті та загальний саморозвиток.

Не хочеться оминути увагою і похід до КМДА, який відбувся 23-24 лютого 2017 р., там була організована виставка, де найпрестижніші вузи України презентували свою діяльність та запрошували абітурієнтів на навчання. Учні КСЛІ були задоволені даною виставкою, адже відвідали її 9 та 11 класи, для яких питання вступу є досить актуальним.

13 вересня 2017 р. відзначається день програміста, наш ліцей не став виключенням у проведенні тематичної лекції на тему «ІТ технології - майбутнє України». Лектор, який відвідав наш заклад у минулому був професійним спортсменом, тому обрав саме спортивний ліцей для своєї цікавої та пізнавальної розповіді. Дана зустріч була спрямована на профорієнтаційний напрямок, лекцію відвідали учні 11-А та 10-Б класу. Задворний Андрій, так було звати спеціаліста ІТ технологій представляв компанію «Global Logic Ukraine». Даний проект підтриманий Міністерством освіти та науки України розпочався 13 вересня та буде тривати до грудня 2017 року, волонтерську ініціативу для проведення виявили Асоціації «ІТ України», нам дуже приємно, що ми потрапили у число перших хто відвідав світ нових можливостей та поринув у світ майбутніх технологій.

Лектор на доступному рівні розповідав про можливості розвитку у сфері ІТ, про зростання потреб ринку праці України у даній галузі, про результати які можуть бути досягнуті, про відсоткове співвідношення та зростання показників за останні 10 років. Дана галузь росте та розвивається високими темпами, відкриваючи нові горизонти перед тими хто обирає її своїм шляхом та можливістю реалізації власних амбіцій. Андрій на власному досвіді розповів історію входження у дану систему та покрокове зростання і розвиток в ній.

Учні були задоволені та вражені розповіддю лектора, кожен із них задумався на рахунок того, аби зайнятись після закінчення ліцею розвитком ІТ технологій та розвивати себе у даній галузі. 10-Б написав відгуки про почуте, кожен із них висловив позитивні відгуки та розповів про те, що з вуст Андрія інформація звучала доступно і змусила замислитись над тим, аби почати вже зараз цікавитись ІТ технологіями і слідкувати за їх розвитком на теренах нашої держави. Деякі з учнів висловили думку про те,що після почутого точно вирішили пов’язати своє життя саме із цією сферою.

23 вересня 2017 року учні КСЛІ у кількості 16 чоловік на чолі із вихователем Байбуз М.В. та педагогом-організатором Кобилянською М.О. стали учасниками фестивалю «STEM» - сучасна освіта, що проходив у Київському палаці дітей та юнацтва. Сучасний світ повний викликів, тож нам щодня доводиться жити за правилами які він диктує. Галузь освіти, наче лакмусовий папірець, покликана реагувати на будь-які зміни в першу чергу. Адже саме знання стають силою для наших дітей у боротьбі за їх успішне майбутнє.

На фестивалі було представлено освіту у «новому світі – світі технологій та винаходів». Учасники даного заходу з цікавістю брали участь в експериментах та споглядали як це роблять інші учні. Перехоплювало дух від побаченого не тільки в ліцеїстів, а й у педагогів, зовсім новий погляд на навчання, нові досягнення та нові перспективи розвитку. Загальне враження заслуговує тільки відмінної оцінки, адже емоції від побаченого ще довгий час супроводжували всю групу.

 

Ціннісне ставлення до себе: свого соціального, фізичного та психологічного «Я»

Відповідно до наказу №182 «Про проведення профілактичних заходів щодо запобігання розповсюдженню та проникненню наркотичних засобів в навчальному закладі протягом 2016-2017н.р.», № 183 «Про заборону тютюнопаління КСЛІ на протязі 2016-2017н.р.», № 184 «Про попередження вживання учнями КСЛІ алкогольних напоїв на протязі 2016-2017н.р.» було сплановано та проведено багато виховних заходів на дану тематику, де застосовувалися різні форми та методи роботи. До пропаганди здорового способу життя були залучені учні та педагогічний колектив КСЛІ, адже дана проблема стосується кожного і є досить актуальною у сучасному суспільстві.

Представниця «Альянс» в Україні завітавши до нашого навчального закладу 16 березня 2017 року розповіла про найстрашніші хвороби людства, а саме : туберкульоз та ВІЛ/СНІД, про їх симптоми, про статистику сьогодення України, про шляхи передачі, а в кінці своєї доповіді вирішила перевірити наскільки гарно учні засвоїли матеріал, тому провела відео-тест, на який ліцеїсти із задоволенням давали правильні відповіді.

Заходи приурочені цивільному захисту також залишили свій відбиток у пам’яті учнів, особливо відзначились учні 11-х класів, адже у них пройшли заняття із Захисту вітчизни та медико-санітарної допомоги, все проходило у практичній формі , тому як відомо учні могли запам’ятати до 75% викладеного матеріалу, адже практична робота це той вид діяльності, який найбільше відкладається у нашій пам’яті. Вихователі у свою чергу надали матеріал теоретичного характеру, та провели: виховні години, вікторини, презентації, круглі столи.

Щодо ціннісного ставлення до свого соціального «Я», то можна сказати, що діти безперечно переймаються своїм статусом як у житті класу так і в житті ліцею. Було проведено вибори самоврядування, де президентом самоврядування ліцею обрано Дмитрієву Марію ученицю 10В класу відділення гандбол, її заступником став Бут Михайло учень 9Б класу відділення баскетбол. Кожен із учасників виборів склав свою передвиборчу програму, де представив себе та свої дії, якщо він (вона) стане президентом, креативу нашим дітям запозичувати не потрібно, кожен був індивідуальний та творчий по особливому. На кожному поверсі обрано актив, який відповідає за порядок та дисципліну в кімнатах, цим звичайно допомагає у роботі вихователя чи чергових гуртожитку. Щомісячно проводилась перевірка кімнат, де визначалась найкраща та найгірші кімнати та виставлялись оцінки у поверхові журнали. Діти активно працювали над цією нелегкою роботою, ставились до вищезазначеного із відповідальністю.

Психологом Пилипенко О.М. у другій половині лютого було проведено цикл бесід з учнями 8-х – 11-х класів, тематикою стала: «Профілактика впливу на підлітків «Груп смерті» у соціальних мережах». Психопрофілактична робота була спрямована не на розв’язання актуальних проблем, а на запобігання їх появі взагалі.

Для вдосконалення соціального «Я» та сприянню умовам соціалізації особистості учнів, вихователями було здійснено такі екскурсії:

20 лютого 2017 року відбулася екскурсія до ІП «Кока-Кола БЕВЕРІДЖИЗ Укпаїна», у культпоході взяли участь 8-А та 8-В класи відділення веслування та гандболу відповідно, на чолі із вихователями Байбуз М.В., Шугайло С.Г та Романів В.Б.

5 травня 2017 року вихователь Шугайло С.Г. із учнями 8-В класу відділення гандбол провела чудову екскурсію м. Київ, що мала назву «Від Софії Київської до Хрещатику». Даний культпохід дав змогу не тільки провести гарно час, але й познайомитись із пам’ятками архітектури, що пролягали шляхом та відвідати виставку писанок на Софіївській площі.

З метою втілення напрямів виховання у життя було проведено місячник «Увага! Діти на дорозі», єдиний інструктаж про безпеку дорожнього руху, проведення інструктажів згідно з планом та відповідно до наказів, цикл бесід перед канікулами, проведення запланованих заходів у рамках тижня БЖД – всі зазначені заходи були спрямовані на формування ціннісного ставлення до себе, свого фізичного «Я».

7.09.2017р. вчителем зарубіжної літератури, класним керівником 8-А класу Кандибою Н.В. проведено практичне заняття «Будь уважним на дорозі». Практичні виховні заходи набули широкого поширення у нашому закладі з метою кращого засвоєння матеріалу учнями.

Педагогом-організатором Кобилянською М.О. проведено конкурс малюнків за тематикою основ безпеки життєдіяльності та безпечної поведінки на вулиці, де взяли участь учні 8-х та 9-х класів.

З 4 вересня по 9 вересня 2017р. у КСЛІ проводився Олімпійський тиждень, що приурочувався до дня фізкультури і спорту. Кожен із заходів мав на меті ознайомити юних спортсменів із формою проведення, історією започаткування та розвитком Олімпійських ігор. Виховні заходи несли у собі інформацію для загального розвитку учнів, круглі столи, які були заплановані і проведені за тематикою включали ліцеїстів у діяльність та розвивали мислення. Перегляд кінофільмів відкрив нові та непередбачувані факти про спорт.

При плануванні заходів спрямованих на даний напрям виховання було враховано наступні фактори:

 • Формування здорового способу життя
 • Профілактика дорожньо-транспортного травматизму
 • Засвоєння правил пожежної безпеки
 • Засвоєння правил безпечної поведінки вдома та на вулиці
 • Засвоєння правил безпечної поведінки на природі.

 

З 1 по 31 жовтня 2017р. у ЗНЗ «Київський спортивний ліцей-інтернат» пройшов місячник присвячений шкільній бібліотеці під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». 

Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів